' ГОМІН ' Львівський муніципальний хор

 

Львівський «Гомін» на 100 тисяч
Тарас КУХАР

Львівський чоловічий хор "Гомін" до свого п'ятнадцятиріччя отримав неабиякий презент від депутатів Львівської міської ради: колектив набув статусу муніципального. Разом із тим окремою стрічкою міського бюджету на функціонування хору передбачено 100 тисяч гривень на цей рік.

"За час діяльності ми змінили більше 20 приміщень. Ніде не зупинилися, оскільки не могли отримати елементарних побутових умов для роботи. Через це хлопці покидали хор. Незважаючи на це, ми активно гастролювали. І всі дивувалися: чому хор ще не муніципальний?", -- розповів "Поступу" художній керівник тепер уже муніципального хору "Гомін" Олег Цигилик.

Отримавши такий бонус від міської влади, хоровий колектив мав би викликати доволі неоднозначні оцінки з боку інших мистецьких формувань, яких не бракує у Львові. Однак художній керівник Львівської державної чоловічої хорової капели "Дударик" (яка фінансується з обласного бюджету лише з 2003 року, до того ж отримує вдвічі меншу суму) Микола Кацал уважає, що ідея надання "Гомону" муніципального статусу є загалом непоганою. "Інша справа, як вони зможуть це реалізувати. Але дуже добре, коли з'явиться ще один професійний колектив у Львові, оскільки наше музичне життя за останні 10 років занепало. Думаю, що така пожертва з бюджету міста не буде марною", -- поділився з "Поступом" пан Кацал.

Щоправда не усі депутати відстоювали необхідність надання хору "Гомін" муніципального статусу, виходячи, якнайперше, із загальнокультурних міркувань. "Я підтримую ідею, оскільки такі колективи є культурним обличчям міста. Але немає стратегії, якогось системного підходу до розвитку культури в місті. Ми маємо хори, оркестри, театри, музеї і т. д. Але ось узяли один хор -- дали йому сто тисяч. А всі решта? Тобто є один син, а інші що -- пасинки? Перед тим не було жодної оцінки ситуації. Є, скажімо, оркестр "Віртуози Львова". Нині це, напевно, одна з найвизначніших "візитівок" міста в культурному плані. Плачевний стан двох муніципальних театрів, зокрема, Першого Дитячого театру. Якось треба підходити до цього питання більш системно, аби розвивати культуру в місті стратегічно", -- розповів "Поступу" депутат Львівської міськради Володимир Степанишин.

Принагідно слід зазначити, що майже місяця тому міська влада закрила одну з дитячих музичних шкіл, оскільки не змогла виділити 10 тис. грн. для забезпечення її роботи.


Создан 24 ноя 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником